Jak si zvýšit svou životní gramotnost? 

Nejlépe když se něco dovíte, s něčím se poperete.
Je to jako se čtením... ve škole vás naučí číst, ale co si budete číst ve svém volnu nebo v dospělosti, to už je na vás.
Nabízíme vám přehled základních témat, problémů, pojmů v oblasti životních gramotností... a zbytek je na vás.
Uděláte ale dobře, když si občas "zopakujete násobilku", ozřejmíte si pojmy, kterým jste dosud nevěnovali pozornost nebo se kouknete do jiných témat.

Prezenční kurzy

jsou připraveny pro z vás, kteří rádi potkáváte s ostatními lidmi. Organizují je naše Centra učení.

Webináře

jsou takový mezistupeň mezi samostudiem a skupinovým učením. Můžete se stát jeho aktivními účastníky (toto nabízíme osmi prvním registrovaným uživatelům) nebo jen pozorovateli. Můžete rovněž dopředu zaslat své otázky lektorovi přes dotazníkový formulář. Přehled webinářů je na stránce Gramotnost.cz/webinare.

E-learning

je samostudium formou procházení připravené prezentace. 

Testy

připravujeme pro všechny oblasti, kterým se formou prezenčních i on-line kurzů věnujeme. Budete mít možnost si ověřit, nakolik je 

Jak získat bezplatný přístup ke kurzům?

Základní postup

  1. Vyberte si, co vás zajímá
  2.    Zaregistrujte se jako uživatel
  3.       Přihlaste se na kurz /webinář / e-learning
  4.           Pošlete nám zprávu, jak jste spokojeni. 

Registrace na Gramotnost.CZ

Protože na tomto světě není nic zadarmo, vězte, že vzdělávání pro vás připravují partneři projektu (AISIS, Unie center a FF UK Praha) díky podpoře evropských strukturálních fondů a státního rozpočtu ČR.
Jedinou vaší "cenou" za toto vzdělávání je registrace a zaslání zpětné vazby.
Registrace vám umožní přihlásit se na jednotlivé kurzy a mít přehled o tom, co vše jste absolvovali.
Při registraci vám bude přidělen unikátní přístupový kód, který si prosím poznamenejte. Můžeme vám jej případně obnovit, ale zbytečně tak ztratíme energii, kterou bychom mohli věnovat rozvoji dalších služeb pro vás.

Google služby

Některé pokročilé funkce, například aktivní účast na webinářích, však vyžadují, abyste si zřídili účet pro Google služby a aktivovali profil na Google Plus. Jde o neplacenou a bezpečnou službu, která vám zpřístupní jinak velmi drahé technologie (jako je například interaktivní videokonference). "Cenou" je opět registrace a fakt, že Google bude znát některé vaše osobní údaje. Aniž bychom vás chtěli strašit či naopak balamutit, dovolujeme si říct, že Google se chová k uživatekům poměrně etickým způsobem (u některých služeb zobrazuje reklamu, kterou jeho roboti určí podle informací, které vašim účtem projdou. Reklama je graficky oddělena a není žádnou povinností na ni klikat).

Jak web pohodlněji využívat?

Otravný žlutý pruh

Nadstavba, kterou pro správu kurzů používáme, provokuje systém Google Sites k oznámení, že není vytvořena společností Google.
Prosíme o důvěru, nadstavba je vytvořena v rámci našeho projektu a neobsahuje žádné bezpečnostní riziko.
Klikněte na tlačítko More (nejde o slangové oslovení "kamaráde", ale o anglické "více"), a pak na volbu "Don't show this warning again" (což znamená "Už mi to varování neukazuj"). Web vás poslechne a dokud si nepromažete paměť prohlížeče, žlutý pruh vás nebude otravovat.

Další komplikace


Pokud narazíte na jinou obtíž, napište nám prosím přes formulář na této stránce. Děkujeme.